Ohebný Samsung Galaxy Fold se po obřích peripetiích, odkladech a kompletním přepracování konečně v září dostal na trh a podle všeho si nevede vůbec špatně. Tedy mnohem lépe, než by se na telefon s cenovkou kolem 2000 dolarů asi slušelo. Ochotu uživatelů vyhazovat za telefony zcela nesmyslné částky už sice na trhu prorazil Apple, ale přece přes 50.000 korun (dle oficiálních cen u nás) je opravdu silná káva. Navzdory tomu jsou prodejní čísla velmi slušná. A tvůrci se jimi samozřejmě neopomněli pochlubit během konference v Berlíně.

Prezident Samsungu Young Sohn tak mohl s radostí zahlásit do publika, že po světě už pobíhá milion šílenců s jejich revolučním ohebným telefonem. Milion prodaných kusů se možná při porovnání s prodejními čísly jejich vlajkových modelů řady S nebo kterékoli generace iPhonů zdá ne až tak vysoké, ale dovolte nám zopakovat cenu – dva tisíce dolarů… Navíc se na některé trhy telefon teprve dostává, takže čísla možná ještě porostou.

Samsung Galaxy Fold je samozřejmě velmi impozantní kus, kde platíme za designovou výjimečnost, ale nešetřilo se ani na vybavení. Rozložený displej má 7,3-palcovou úhlopříčku s rozlišením 1536 x 2152 pixelů a v zavřeném stavu se musíte spokojit s 4,6-palcovým displejem s rozlišením 840 x 1960 pixelů. Dále pak telefon nabízí třeba procesor Snapdragon 855, 12 GB RAM nebo 512 GB vnitřní UFS 3.0 paměti. případně NFC, 5G sítě, stereo repro s Dolby Atmos, 4380 mAh baterii , trojitý zadní fotoaparát (16 Mpix + 12 Mpix +12 Mpix) nebo 10 Mpix selfie kamerku.

Pokud si ale myslíte, že utržené dvě milardy dolarů za Galaxy Fold znamenají, že se Samsung kolektivně odstěhuje na Bahamy a bude žít život rentiéra, tak se velmi mýlíte. Náklady na vývoj a postupné odklady byly určitě monstrózní a samotná výroba a komponenty také nejsou úplně zadarmo. Vůbec bych se tak nedivil, kdyby v celkových číslech na tomto modelu Samsung stále ještě prodělával. Ale prošlapal cestu dalším podobným kusům a to asi v zásadě šlo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.