Motorola vydala svůj telefon Motorola One Power v loňském roce a běžel na něm systém Android 8.1 Oreo. Byla to podivná volba, protože Android Pie byl v době představení telefonu již venku. Přes tento kontroverzní krok však společnost nezahálela a dostala na tohoto zástupce střední třídy Android 9 Pie v docela brzké době. No a nyní se můžou majitelé tohoto smartphonu těšit na brzkou aktualizaci na Android 10.

Tato aktualizace není překvapením, jelikož Motorola spustila již minulý měsíc spustila uzavřenou beta verzi systému Android 10. Je zajímavé vidět, že se společnosti podařilo opravit všechny chyby za méně než měsíc. Podle oficiální stránky podpory, začala Motorola posílat OTA aktualizaci na Motorola One Power již 10. prosince. Jedná se o klasické postupné uvolňování, kdy se v dávkách šíří aktualizace přes všechny oblasti, kde se telefon prodává.

Motorola One Power

Motorola dále uvádí, že aktualizace by se měla do všech zařízení dostat do 10. ledna. Aktualizace zavádí všechny novinky, které přinesl Google se systémem Android 10. Takže nové prvky uživatelského rozhraní, vylepšené nabídky sdílení a navigační gesta. Taktéž není bez zajímavosti, že se Motorole podařilo do této verze dostat i prosincovou bezpečnostní opravu. A v neposlední řadě aktualizace zahrnuje vylepšení stability systému.

Aktualizace pro Android 10 představuje druhou hlavní aktualizaci přicházející pro tento smartphone. Ale až čas ukáže, zda se Motorola One Power dočká i další verze operačního systému Android. V poslední době se velcí výrobci drží standardu tří velkých aktualizací za celou dobu života telefonu, takže pokud Motorola neuhne z této cesty, je zde naděje, že One Power dostane i Android 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.