Aktuálně se nám objevuje stále více a více nových zpráv o vlajkové lodi nové generace procesorů od společnosti Huawei – Kirin 1020. Neradujme se ale předčasně, procesor bude uvolněn až příští rok na podzim.

Poslední zpráva se objevila na Weibo. Jeden z bloggerů tam napsal: „5nm Baltimore, ready to verify!“ V minulosti byly interní kódová jména Hisilicon čipů obvykle pojmenovány po cizích městech. Navíc v současné době existují pouze dva zákazníci TSMC využívající procesu 5nm, Apple a Hisilicon. Existuje tedy důvod, proč si myslet, že vlajková loď nové generaci Kirin chipsetů je připravena vstoupit do další fáze.

Takže aktuálně by tento 5nm procesor Hisilicon Kirin 1020 měl být připraven na ověření, zda všechny funkce splňují očekávání interního inženýrského návrhu a poté vstoupit do fáze testování.

Kirin 1020

Stojí za zmínku, že existují zprávy, že Kirin 1020 přímo přeskočí jádra A77, aby upgradoval rovnou na jádra A78. Ale na tyto debaty je ještě brzy. Možná, že v příštím létě už budeme moudřejší a budeme mít přesnější informace.

Jak je standardním zvykem, každý podzim je představen nový vlajkový procesor Kirin od Huawei. Nebude tedy ani žádným překvapením, když s tímto procesorem, tedy s Kirin 1020, bude debutovat řada Huawei Mate 40.

Bez ohledu na vzdálené datum uvedení na trh, nás nejvíce zajímá zvýšení výkonu, které by podle posledních zpráv mělo být bylo o celých 50% vyšší než u Kirin 990, což je značně velký nárůst. Pro lepší představu je zvýšení výkonu Snapdragon 865 oproti 855 méně než 25%. Vytře tímto procesorem Huawei zrak svým konkurentům? Toť otázka. Do příštího podzimu je ještě dlouhá doba a konkurence samozřejmě také nebude stát s rukama za zády.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.