Výkon moderních telefonů už je nějaký ten pátek klidně srovnatelný s výkonem stolních počítačů a pokrok je vidět nejenom u high-end procesorů. Už i midrange kusy pro střední třídu nabízí v podstatě více výkonu, než většina uživatelů reálně využije. Ale „poměřování pindíků“ je vždy bohulibou kratochvílí, takže pro vás dnes máme srovnání právě největších midrange konkurentů v benchmarku Antutu. Dostalo se na Exynos 980, Kirin 810 a Snapdragon 765G, takže vzhůru na bojiště vyhrazené pro midrange procesory.

K testu byly použity tři zbrusu nové telefony s těmito procesory, shodně vybavené 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Samozřejmě plně férové srovnání nebude nikdy a jiné kusy by třeba teoreticky podávaly o trochu jiné výsledky, ale o to tu nejde. V testu tak máme k dispozici prototypy Vivo X30, OPPO Reno 3 Pro spolu s Huawei Nova 5i Pro. A kdo tedy dopadl nejlépe ?

Poměrně překvapivě na midrange trůn usedl Exynos 980 od Samsungu, následovaný Kirinem 810 a jen třetí místo zbylo na Snapdragon 765G. Vítěz dosáhl 332.541 bodů, což je samozřejmě na střední třídu parádní výsledek. Čip od Qualcommu se alespoň trochu zahojil v testu grafického výkonu, kde nechal oba konkurenční čipy za sebou se solidním náskokem. Opět se tak potvrdilo, že grafiky Adreno prostě u telefonů s Androidem dominují.

Pro lehce technologicky pokročilé čtenáře pak můžeme zmínit, že Snapdragon 765G pravděpodobně lehce kulhá kvůli využití starších jader ARM Cortex-A76. Samsungovský Exynos už totiž dostal do vínku modernější jádra Cortex-A77. I tak jde u všech testovaných kusů o výborné procesory pro střední třídu, které výrazně překonaly minulé generace a v podstatě neuděláte chybu s ani jedním z nich. Navíc se dostávají do telefonů s velmi zajímavými cenami, což zákazník vždy ocení.