Společnost HMD Global si již dokázala vybudovat dobrou reputaci díky proudu aktualizací celé řady svých Android telefonů vydaných pod značkou Nokia. Podle informací zveřejněných v září letošního roku společností Counterpoint, celých 96% chytrých telefonů od Nokia běží na nejnovější verzi Androidu, což je pro (stále poměrně) nového hráče na trhu působivá bilance. HMD Global dále v srpnu sdíleli svůj plán aktualizací na Android 10, podle kterého víme, že Nokia 8.1 a Nokia 9 PureView již tuto aktualizaci obdržely. A nyní se dostalo i na telefon Nokia 7.1, která konečně přišla na řadu.

V souladu s plánem aktualizací na Android 10, HMD Global tak konečně dostal tuto aktualizaci na všechny tři chytré telefony – Nokia 8.1, 9 PureView a 7.1, které byly plánované na Q4 2019. OTA aktualizace pro Nokia 7.1 má build number V4.08B a zabírá celkem 1274,7 MB. Zajímavé je, že aktualizace přichází se security patchem pro listopad 2019, který se dostal ven teprve před třemi týdny.

NOKIA 7.1 ANDROID 10 UPDATE OFICIÁLNÍ CHANGELOG

  • Dark mode – chraňte své oči
  • Smart reply – šetřete čas díky doporučeným akcím
  • Gesture navigation
  • Další nastavení pro soukromí
  • Google security patch (2019-11)

Protože OTA aktualizace jsou obvykle distribuovány v dávkách, může trvat nějakou dobu, než se dostane i na vaši Nokia 7.1. Pokud se vám ale nechce čekat, můžete si stáhnout aktualizační soubor z tohoto odkazu a nainstalovat jej ručně pomocí recovery. Nokia 6,1, Nokia 6.1 Plus a Nokia 7 Plus jsou však podle plánu HMD Global dalšími pány na holení a dostanou aktualizaci na Android 10 na začátku roku 2020.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.