Čínský výrobní gigant Xiaomi má celou řadu domácích svítidel, zejména od své značky Mijia. Společnost nyní vydala nové automatické chytré světlo Xiaomi Mijia s cenou pouze 49 juanů, což je zhruba 7 dolarů. Podle dostupných informací může toto automatické chytré světlo přesně detekovat změny intenzity okolního světla. Také automaticky přepíná intenzitu pro různé světelné podmínky., což poskytuje přesné informace o osvětlení.

Rozsah intervalu osvětlení rovněž můžete přizpůsobit pomocí aplikace Mijia. Pokud je okolní osvětlení ve definovaném rozsahu nebo dojde-li ke změnám, světlo díky tomu spustí odpovídající nastavenou scénu. Například, pokud je odpolední sluneční světlo silné a interní osvětlení taktéž, chytré světlo Mijia automaticky nastaví odpovídající clonu. Pokud vnitřní jas zase na druhou stranu ztmavne, automatické chytré světlo Xiaomi Mijia zvýší svou intenzitu svícení a tím upraví interní světelné podmínky.

Chytré světlo XIAOMI MIJIA

Světelný senzor Mijia používá komponenty od výrobce Texas Instruments. Použitý materiál je odolný vůči UV záření a díky tomu si dlouhou dobu udrží svou původní barvu. Taktéž je zde dostupná ochrana proti vodě a proti vysokým teplotám. A co se týče designu, tak ten dozajista neurazí. Samotné světlo působí velmi kompaktně a decentně. Tak jsme většinou od značky Mijia zvyklí. Kdo z vás používá chytré světlo od Xiaomi? Podělte se s námi v komentářích.