Čínský Huawei je známý lehce chaotickým značením modelů, protože často se stejné telefony prodávají pod jinými názvy na rozdílných globálních trzích. Nemluvě o částečném překrývání s modely dceřiné značky Honor. A právě takový osud s největší pravděpodobností postihne i nejnižší chystané model z řady P40, protože Huawei P40 Lite bude asi jen přeznačený Nova 6 SE. Takže by s tím případní zájemci pomalu měli začít počítat.

Tyto informace pocházejí z Twitteru leakstera @RODENT950, který pro dobrou míru přihodil i obrázek telefonu v černé barvě. Ta je už teď dostupná pro Nova 6 SE, takže můžeme jen doufat, že tvůrci přihodí i některé další barvy, aby přinesli alespoň něco nového. Samozřejmě se P40 Lite může lehce odlišovat porcemi pamětí, ale to se nedozvíme asi až do oficiálního představení. To by mimochodem mělo proběhnout ještě před plnokrevnými modely řady P40.

Takže stejně jako u Nova 6 SE můžeme očekávat 6,4-palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a moderním designovým „průstřelem“ v levém horním rohu. Uvnitř pak tepe procesor Kirin 810 spolu s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát má čtyři senzory (48 Mpix + 8 Mpix širokoúhlý + 2 Mpix makro + 2 Mpix) a selfie kamerka bude mít 16 Mpix rozlišení. Baterie bude mít kapacitu 4200 mAh a rozhodně neurazí ani 40W rychlo-nabíjení. Čtečka otisků prstů bude na boku a nezapomnělo se ani na 3.5 mm sluchátková audio jack, USB Type-C port nebo podporu dual SIM.

Huawei P40 Lite bude mít softwarovou nadstavbu EMUI 10 překrývající Android 10, ale v tomto ohledu hrozí ještě jedno vážné nebezpečí. Vzhledem ke známým problémům Huawei s americkým embargem se opět dá bohužel očekávat, že telefonu bude chybět podpora Google Services. Což je pro západní trhy masivní handicap.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.