Už když byl herní telefon ASUS ROG Phone II poprvé představen v Číně v červnu letošního roku, tak nám tvůrci slibovali ještě před koncem roku speciální „vymazlenou“ Ultimate Edition. Ta míří teď i do Evropy a samozřejmě na ní můžeme najít i výrazně vyšší cenovku. Za své peníze ale nabídne opravdu nekompromisní specifikace, které neponechávají nic náhodě. Takže co speciálního můžeme od této edice očekávat v porovnání se standardní variantou ?

Pro začátek nabídne ASU ROG Phone II Ultimate Edition exkluzivní barevnou variantu Matte Black, protože klasický model má jen Glossy Black. Ale to by asi nestačilo, takže se pořádně přidávalo i jinde. Telefon totiž dostal ještě nedávno nemyslitelnou porci vnitřní paměti a 1 TB rychlé paměti UFS 3.0 asi bude stačit každému. Vylepšená je i konektivita, protože telefon dostal Cat. 20 LTE s rychlostmi stahování až 2Gbps a 802.11ad 60 GHz Wi-Fi. Pro srovnání má standardní model jen Cat. 16 LTE (rychlost max. 1Gbps) a 802.11ac Wi-Fi.

Zbytek specifikací pak už ale zůstal stejný, takže se zákazník může těšit třeba na 6,59-palcový AMOLED FullHD+ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, HDR10 a ochranné sklo Gorilla Glass 6. Nebo na procesor Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM, 6000 mAh kapacitu baterie s 30W rychlo-nabíjením QC4.0, 48 Mpix + 13 Mpix duální zadní fotoaparát, 24 Mpix selfie kamerku, čtečku otisků přímo v displeji, NFC čip, dual SIM, Bluetooth 5.0, 3.5 mm audio jack nebo stereo reproduktory.

A za kolik, že se tato maximalistická edice prodává v Evropě ? Inu, zrovna levné to nebude, protože je k mání za hezkých 999 euro (tedy asi 25.500 korun) . Což ale při druhém pohledu není moc, protože většina velkých obchodů třeba u nás má standardní verzi jen o něco málo levněji s cenou 24.000 korun. ASUS navíc posílá na starý kontinent i odlehčenou Strix verzi telefonu s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti jen za 699 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.