O tom, že Xiaomi chystá další generaci telefonů úspěšné designové řady Mi MIX asi nepochybuje nikdo, ale schází konkrétní informace a potvrzení z oficiálních zdrojů. Zatím se na internetové světlo dostaly jen velmi vágní spekulace včetně zaručených prvních snímků Mi MIX 4, které se ale ukázaly jako zcela vymyšlené. Dnes se objevila další zaručená zpráva o chystaném oficiálním představení telefonu už 10. ledna 2020 a i když se opět jedná o nepotvrzený zdroj, tak se snaží svá tvrzení alespoň částečně doložit.

V ruce má totiž údajnou pozvánku na speciální akci plánovanou na 10. leden během veletrhu Consumer Electronics Show (CES). Téma této speciální představovačky je „only for innovations“ a při bližším pohledu dokonce mají naše oči možnost rozeznat velmi špatně viditelné obrysy nápisu MIX. Jak se ostatně můžete přesvědčit na obrázcích níže. Pokud by se potvrdila pravost této pozvánky, tak by s poměrně velkou pravděpodobností mohlo zhruba za měsíc opravdu dojít k představení Mi MIX 4. Důkaz je to chatrný, ale aspoň nějaký.

Xiaomi se totiž v posledních týdnech pokoušeli důsledně vyvracet a popírat veškeré zveřejněné spekulace a obrázky, zvláště pak „zaručené“ snímky ze Slashleaks. Takže ohledně výbavy nebo designu telefonu netušíme reálně zhola nic. Zmínit můžeme jen naděje a odhady některých analytiků, že by Mi MIX 4 mohlo být prvním telefonem značky s fotoaparátem integrovaným v displeji.

Mi MIX 4 se už také údajně objevilo ve výsledcích benchmarku Geekbench a dosažená čísla (728 bodů v single core testu a 2776 v multi-core testu) jsou velmi podobná skóre Xiaomi Mi 9. Takže by se možná nabízelo, že bude telefon také vybaven „jen“ Snapdragonem 855. To by se možná mohlo zdát jako krok zpět, ale řada Mi MIX byla vždy hlavně designově zaměřenými telefony a hrubý výkon nebyl vždy primárním cílem. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.