Čínské OPPO patří už nějaký ten pátek k nejaktivnějším výrobcům telefonů a jejich vlajkové modely se nebojí ani revolučních designových kroků. To sice s největší pravděpodobností nebude případ nové řady vyšší střední třídy OPPO Reno 3 5G, ale jako obvykle půjde u telefonů řady Reno o velmi pohledné designové kousky. Oficiální představení proběhne už 26. prosince v čínském Hangzhou a jak už název napovídá, tak budou v nabídce pouze telefony podporující moderní 5G sítě. Třeba budeme už brzy mít podobné starosti i u nás…

Každopádně pak bude série OPPO Reno 3 5G zahrnovat dvojici modelů, základní kousek a Pro variantu. Podle všeho bude hlavní rozdíl v použitém procesoru, protože Reno 3 dostane do vínku nový Qualcomm Snapdragon 765G a Reno 3 Pro bude experimentovat s 5G čipem Mediateku (asi Dimensity 1000 5G). Rozdílná bude i tloušťka telefonů, 7,7 mm u Pro verze oproti 7.96 mm základního modelu, ale není jasné, zda je to čistě jen důvod rozdílných rozměrů použitých čipsetů.

Stejné pravděpodobně nebudou ani displeje, protože Reno 3 si vystačí se 6,5-AMOLED displejem s kapkovitým vykousnutím a Reno 3 Pro pak vsadí na designový „průstřel“. Shodné by ale měly být čtveřice senzorů zadního fotoaparátu (48 Mpix + 13 Mpix + 8 Mpix +2 Mpix) nebo 32 Mpix selfie kamerka. Potvrzena je i OIS stabilizace, ale není jasné, zda pouze u primárního senzoru, nebo i u dalších. Dalším vítaným kusem výbavy je 4025 mAh kapacita baterie s 30W rychlo-nabíjením, pravděpodobně se bude jednat o novou technologii VOOC 4.0 Flash charge.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.