I když telefony Motoroly (ani mateřského Lenova) obvykle nepatří k premiantům mobilního fotografování, tak se od modelu Motorola One Zoom očekávaly velké věci. Tento telefon byl uveden na trh v září, ale testy renomovaným expertům z DxOMark chvíli trvaly, takže je máme k dispozici až teď. A musíme bez pardonu naplno říct, že fotografický výkon One Zoom je velkým zklamáním, protože se od čtveřice senzorů vedených 48 Mpix kouskem s f/1.7 čekalo asi mnohem více.

Dosažené celkové skóre 87 bodů (92 bodů za fotografie a 77 bodů za video) je totiž velmi hubeným výsledkem, který fanoušky rozhodně nepotěší. Ano jedná se sice o nejlepší výsledek pro Motoroly v testu, ale naposledy byly přece jen testovány už postarší kusy jako Moto Z2 Force nebo Moto G7 Plus. A při pohledu na žebříček najdeme v okolí One Zoom telefony jako je iPhone 7 Plus nebo Samsung Galaxy A9 (2018), což asi nejsou soupeři se kterými se novinka původně hodlala měřit.

Recenzenti DxOMarku chválí solidní expozici v dobrých světelných podmínkách nebo přesný autofokus, případně slušný výkon LED blesku. Mnohem hůř je na tom ale třeba ostření při zoomu a velmi chabé barevné podání zejména v exteriérech. Na fotkách je také celá řada artefaktů a mají velmi omezený dynamický rozsah. Ještě méně chvály se dostalo natáčení videa, kde byla kritika častější a dosažené skóre ještě méně impozantní.

A protože byla Motorola One Zoom prezentována jako telefon se špičkovými fotoaparáty, tak je výsledek testu asi opravdu zklamáním. Pokud vládnete jazykem Shakespearovým, tak se samozřejmě můžete mrknout na celý test na stránky DxOMarku, případně jen zhlédnout fotky.