Tredny v uložení přední kamery se rychle mění. Výrobci stále směřují k čím dál tím větší užitné ploše obrazovky a hledají nové možnosti umístění kamery. Přes různé posuvné mechanismy, pop-up kamery, různé výřezy a díry v displeji směřují vývojáři a designeři k uložení selfie kamery přímo do displeje. Na tento poslední způsob umístění fotoaparátu se zaměřili i v Xiaomi. Patent na takovou kameru už podali. Mnozí z tipařů se, možná i oprávněně, domnívají, že ji jako první dostane telefon Mi Mix 4.

O tomto modelu se mluví už poměrně dlouho, respektive od představení prototypu Mi Mix Alpha. Zástupci Xiaomi se o Mi Mix 4 vyjadřovali velmi protichůdně. Jednou tvrdili, že Mix 4 nebude. Pak po nějakém čase připustili, že telefon existuje. Dokonce se objevila i fotka údajného Mixu, kde bylo patrno, že přední kamera bude uložena pod displejem. Navíc je nutno dodat, že Xiaomi se už delší dobu angažuje ve vývoji takové přední kamery, protože ji do budoucna vnímá jako silný trend.

Na čínské síti jsou aktuálně k vidění i náčrty z patentového podání, které naznačují jakým způsobem bude kamera integrována do displeje. Princip kamery vychází z polarizace světla. Jednoduše by se asi dalo říci, že kolem a nad snímačem kamery je ploška s nižší strukturou pixelů, než má okolní displej, který pohlcuje světlo. Tyto pixely lze samostatně ovládat. Při běžném používání obrazovky jsou deaktivovány a při spuštění aplikace fotoaparátu se aktivují a propustí k senzoru fotoaparátu světlo. Xiaomi prý na tomto mechanismu přední kamery stále pracuje a vylepšuje jej. Mnozí tipaři proto věří, že na začátku příštího roku by se kamera v displeji mohla objevit právě v Mi Mix 4.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.