Telefony společnosti Sony byly svého času velmi žádané. To se, bohužel, postupem času změnilo. Přestože jde stále o solidní přístroje, uživatelé o ně ztrácejí zájem a prodeje povážlivě klesají. Na to konto společnost snížila jejich výrobu, ale i přes tato opatření zatím nehází flintu do žita. Po poměrně neúspěšných modelech Xperia 1 a Xperia 2 nyní chytají model Sony Xperia 3. Ten by se měl stát jejich vlajkovou lodí pro příští rok.

První informace o připravovaném telefonu Sony Xperia 3 se objevily v minulém měsíci s tím, že by se Xperia 3 mohla začít prodávat v prvním čtvrtletí 2020 a ponese některé prvky Xperia 1. Na dvou snímcích, které byly zveřejněny, byl odhalen i vzhled zařízení. Ten bude opět vycházet z designové linie Sony telefonů. Nyní přichází další potvrzení skutečnosti, že japonský výrobce opravdu na dalším Xperia modelu pracuje. Na japonských stránkách byl totiž zveřejněn výpis z Geekbench testů. Podle něj opravdu půjde o špičkový telefon.

Co lze tedy z Geekbench výpisu vyčíst? Především to, že model Xperia 3 bude osazen novinkovým procesorem Snapdragon 865. To lze poznat z kódového označení „Kona“, kterým je označován právě tento čipset společnosti Qualcomm. Na Geekbench byl telefon testován s 12 GB operační paměti a operačním systémem Android 10. V Single-core testu získala Xperia 3 přesně 4261 bodů a ve více jádrovém testu pak 13422 bodů. Podle některých tipařů jsou údajně připravovány hned čtyři verze telefonu. Samozřejmě ta nejvyšší z nich bude mít podporu 5G sítí. Hovoří se i o zadním fotoaparátu, který by měl být poskládán ze šesti snímačů, jejich rozlišení můžete vidět na obrázku výše. Také prý připadá v úvahu QHD rozlišení displeje. Jde však zatím skutečně jen o dohady. Sony dosud veškeré informace o chystaném přístroji drží pod pokličkou. A o případné ceně si netroufnout spekulovat ani ti nejodvážnější z tipařů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.