Včera jsme měli možnost vidět údajný první snímek chystaného Huawei P40 a dnes legendární indický leaker Yash Raj Chaudhary vynesl na světlo poměrně podrobné informace o vybavení výkonnějšího modelu Huawei P40 Pro. A vlajková loď čínského giganta bude mít rozhodně co nabídnout, protože by podle všeho měla mít třeba revoluční grafenovou baterii. Ta by měla zmenšit rozměry v porovnání s klasickou lithiovou baterií až o 30 % a telefon by tak měl mít kapacitu plných 5500 mAh, navíc podpořenou super rychlým 50W rychlo-nabíjením.

Dále by Huawei P40 Pro měl mít 6,5-palcový OLED „waterfall“ displej s QHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Užitná plocha displeje by pak měla být závratných 98 %. Pod kapotou pak najdeme procesor Kirin 990 spolu s 5G modemem Balong 5000, tedy stejná výbava jakou má například Nova 6 5G nebo Mate 30. Ale ještě rychle zpátky k displeji, na kterém bude dvojitý „průstřel“ pro senzory selfie kamerek, přičemž jeden z nich bude širokoúhlý.

Poznámka : I když výše zmíněný zdrojový tweet hovoří o Huawei P40, tak to autor později upřesnil, že se dané informace opravdu týkají P40 Pro. Tak aby bylo jasno 🙂

Všichni se ale hlavně třesou na parametry hlavního fotoaparátu a ten dorazí hned s pěti senzory. Hlavní 1/1.7-palcový senzor 64 Mpix Sony IMX686 s optickou stabilizací by měl doplnit širokoúhlý 20 Mpix senzor, 12 Mpix telefoto periskop senzor, makro senzor a ToF senzor. Podporován bude samozřejmě i záznam videa ve 4K rozlišení.

Zatím samozřejmě netušíme přesné datum vydání Huawei P40 ani P40 Pro, ale pokud už existují modely telefonu s podobně finalizovaným vzhledem, tak ono mýtické datum nebude zase tak daleko. Největší optimisté dokonce čekají první předvedení už během veletrh MWC 2020 v Barceloně na konci února. Tak se nechme překvapit, snad nám Huawei nevyrazí dech ani cenou.