Včera jsme měli možnost vidět údajný první snímek chystaného Huawei P40 a dnes legendární indický leaker Yash Raj Chaudhary vynesl na světlo poměrně podrobné informace o vybavení výkonnějšího modelu Huawei P40 Pro. A vlajková loď čínského giganta bude mít rozhodně co nabídnout, protože by podle všeho měla mít třeba revoluční grafenovou baterii. Ta by měla zmenšit rozměry v porovnání s klasickou lithiovou baterií až o 30 % a telefon by tak měl mít kapacitu plných 5500 mAh, navíc podpořenou super rychlým 50W rychlo-nabíjením.

Dále by Huawei P40 Pro měl mít 6,5-palcový OLED „waterfall“ displej s QHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Užitná plocha displeje by pak měla být závratných 98 %. Pod kapotou pak najdeme procesor Kirin 990 spolu s 5G modemem Balong 5000, tedy stejná výbava jakou má například Nova 6 5G nebo Mate 30. Ale ještě rychle zpátky k displeji, na kterém bude dvojitý „průstřel“ pro senzory selfie kamerek, přičemž jeden z nich bude širokoúhlý.

Poznámka : I když výše zmíněný zdrojový tweet hovoří o Huawei P40, tak to autor později upřesnil, že se dané informace opravdu týkají P40 Pro. Tak aby bylo jasno 🙂

Všichni se ale hlavně třesou na parametry hlavního fotoaparátu a ten dorazí hned s pěti senzory. Hlavní 1/1.7-palcový senzor 64 Mpix Sony IMX686 s optickou stabilizací by měl doplnit širokoúhlý 20 Mpix senzor, 12 Mpix telefoto periskop senzor, makro senzor a ToF senzor. Podporován bude samozřejmě i záznam videa ve 4K rozlišení.

Zatím samozřejmě netušíme přesné datum vydání Huawei P40 ani P40 Pro, ale pokud už existují modely telefonu s podobně finalizovaným vzhledem, tak ono mýtické datum nebude zase tak daleko. Největší optimisté dokonce čekají první předvedení už během veletrh MWC 2020 v Barceloně na konci února. Tak se nechme překvapit, snad nám Huawei nevyrazí dech ani cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.