I když se obecně očekává příchod nového vlajkového modelu Huawei P40 až v březnu 2020, tak je podle všeho klidně možné, že se ho můžeme dočkat i dříve. Obvykle slušně informované zdroje totiž zmiňují i možnost prvního představení tohoto kousku během lednových a únorových veletrhů CES či MWC. I když osobně lednový termín pokládám za velmi nepravděpodobný. Ale koneckonců informace o chystaném telefonu se vynoří daleko dříve před konkrétním uvedením na trh, takže pro vás dnes máme první údajný snímeček právě Huawei P40.

Tento snímek je sice jen z profilu, takže toho z něj až tak moc nevyčteme, ale můžeme vidět třeba velmi zajímavé zakřivení displeje podobné třeba aktuálnímu Mate 30 Pro. Na zadní straně je pak jasně viditelný modul zadních fotoaparátů, který lehce vystupuje z těla telefonu. Ten by měl pravděpodobně obsahovat čtyři foto senzory, i když zcela mimo mísu není ani možnost přidání pátého. Na boku telefonu je pak ještě vidět klasická „kolébka“ pro kontrolu hlasitosti a zapínací tlačítko, nic extra zajímavého.

Podle analytiků by měl Huawei P40 být vybaven procesorem Kirin 990 5G, na jeho nástupce Kirin 1020 si budeme muset počkat až do září, takže by měl být připraven tak akorát pro použití u Mate 40 . Dále by pak P40 měl disponovat 6,57-palcovým AMOLED displejem s dvojitým „průstřelem“ pro selfie senzory, samozřejmě s HDR certifikací a 2K+ rozlišením. Jak už bylo řečeno, tak hlavní fotoaparát bude mít minimálně čtyři senzory, ale protože P30 měl také čtyři, tak se možná Huawei pokusí o krok vpřed a přidá ještě pátý. Určitě se však bude jednat o horkého kandidáta na čelo žebříčku DxOmarku jako každý rok.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.