Někteří výrobci chytrých telefonů před koncem roku jedou na plné obrátky, aby stihli představit novinky ze svých portfolií. Zítra se na nás chystá představovačka značky Redmi a pár dnů na to, konkrétně 16. prosince/decembra, se chystá na prezentaci i Vivo. Uvedeny budou modely Vivo X30 a Vivo X30 Pro. Jejich hlavním znakem je procesor Exynos 980 z dílen společnosti Samsung. Něco málo už o nich víme, ale dnes se můžeme konečně podívat i na reálné fotky.

Na snímcích, které kolují čínskou sítí je zachycen model Vivo X30 a v podstatě se dá říci, že design telefonu je tímto potvrzen. Displej má úzké rámečky a dokonce ani brada není nijak masivní. V pravém horním rohu obrazovky je kruhový otvor pro přední selfie kameru. Na fotkách si můžeme povšimnout i toho, že do obrazovky bude integrován snímač otisků prstů. Při pohledu na zadní panel je jasné, že předchozí spekulace nelhaly a hlavní fotoaparát skutečně tvoří čtyři snímače. Tři jsou uloženy v jednou vertikálním modulu a poslední čtvrtý je napravo od něj. Mělo by jít o periskopový senzor s údajně až 60× digitálním zoomem.

Kromě těchto fotek Vivo X30 se dostalo na síť i pár dalších specifikací telefonu. Podle tipařů bude mít telefon baterii s kapacitou 4350 mAh a obě verze dostanou duální podporu 5G sítí, tedy standardy SA i NSA. Neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack. Přední kamera by měla mít rozlišení 32 Mpix. Zadní fotoaparát budou tvořit snímače 64 MPix, 8 MPix, 13 MPix a 2 MPix. A snad poslední dnešní informace z Číny říká, že telefon bude nabízen kromě barevné varianty Marine Blue i ve variantě Coral Red. Další zvěsti o chystaných telefonech Vivo očekáváme v nejbližších dnech.