Představení telefonů řady Redmi K30 proběhne už zítra a dočkat bychom se měli jak verze s podporou 4G, tak i modelu, který bude podporovat 5G sítě. O obou přístrojích víme už téměř vše a včera jsme se dokonce mohli podívat na krátké video, které potvrdilo nejen design, ale i nadstavbu MIUI 11. Tu najdeme v telefonech již předinstalovanou a měla by být založena na systému Android 10. Úplnou novinkou však je oznámení, že je v přípravách i Redmi K30 Pro. Jen je trochu nejasné, zda bude představen už zítra. Poslední informace totiž tvrdí, že se objeví až v březnu/marci příštího roku.

Je tedy možné, že Redmi K30 Pro bude zítra představen, ale na trh se dostane až příští rok. O tom, jaké parametry verze Pro dostane se dosud jen spekuluje. Tipaři odhadují, že jako procesor výrobce použije Snapdragon 865 se modemem Snapdragon X55 5G. Očekává se i rychlé 66 W nabíjení. Fanoušci se už také začínají ptát, zda bude telefon uveden v Indii nebo v Číně. Podle Sudhnasu Ambhore je jednoznačným místem uvedení čínský trh. Na to, jak to tedy dopadne s K30 Pro budeme muset počkat ještě pár hodin na prezentační akci Redmi.

Do té doby si ještě ale můžeme v rychlosti shrnout parametry telefonů, které budou zítra určitě představeny. Šéf značky, Lu Weibing, potvrdil procesor Snapdragon 765G s integrovaným modemem X52 5G. Najdeme zde tedy podporu 5G sítí v obou standardech SA i NSA. Rychlost stahování by měla být až 3,7 Gbps. Zároveň zde najdeme podporu páté generace umělé inteligence Qualcomm AIE se špičkovým výpočetním výkonem. Snímač otisků bude uložen na hraně přístrojů a přední kamera bude duální. Kromě jiného telefon s 5G dostane i rychlé 30 W nabíjení. Vše ostatní si nechme na zítřejší představovačku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.