Všichni fanoušci společnosti OnePlus se už pomalu začínají těšit na příští rok, kdy budou uvedeny telefony řady OnePlus 8. Mělo by jít o OnePlus 8 a jeho Pro verzi a už před dvěma měsíci se jejich rendery a odhadované specifikace objevily na síti. Samozřejmě do doby, než budou telefony představeny se toho může ještě mnoho změnit, protože to u OnePlus není celkem nic neobvyklého. A na to, že nás výrobce napíná až do poslední chvíle začínají reagovat i tipaři. Nyní přispěchali s návrhem modelu OnePlus 8 Lite. Respektive s jeho rendery a hlavními specifikacemi.

Obrázky a hlavní specifikace OnePlus 8 Lite zveřejnil tipař Steve H.McFly, nám spíš známý jako @OnLeaks. A tomu se dá i docela věřit. Tato Lite verze je sice mírně neobvyklá, ale pokud vzpomeneme na rok 2015, kdy byl vydán model OnePlus X a jednalo se o kompaktní model s parametry střední třídy, mohli bychom si tipnout, že tímto směrem výrobce míří. Je tu však jedno ALE. Model byl orientován ve své době hlavně na indický trh a přesto nezaznamenal velký úspěch a výrobce se pak zaměřil výhradně na top modely.

Design a odhadované parametry

V roce 2020 by nás tedy mohla čekat i jakási reminiscence OnePlus X. Mělo by tedy jít o přístroj střední třídy a svým designem by někomu možná mohl připomínat modely Samsung. Rámečky kolem displeje jsou úzké a uprostřed horní části obrazovky je „díra“ pro přední selfie kameru. Modely OP8 a OP8 Pro by měly mít kruhový výřez v levém horním rohu. Displej by mohl mít úhlopříčku 6,4 až 6,5 palce.

Rozdílný by měl být i vzhled zadního panelu, kdy modul fotoaparátu je přesunut do levého horního rohu. Obsahuje dva snímače a LED blesk. Naparvo od modulu kamery je zřejmě uloženo laserové ostření. Sklo zadního panelu je zakřivené a chybí zde snímač otisků prstů. Rozměry telefonu by měly být 159,2×74×8,6 mm. Podle renderů chybí audio jack a na spodní hraně jsou dva výdech pro reproduktor. Očekává se, že Lite verze by mohla být představena v první polovině příštího roku.