Představovačka telefonů řady Redmi K30 je doslova na spadnutí, ale je tu pořád dost času a prostoru na nějaké ty další podrobnosti a informace o nich. Dnes naši mozaiku doplníme o video, které je k vidění na čínském Weibo a také o reálnou fotku, podle které by telefony řady K30 mohly dostat i další barevnou variantu. Kromě fialové varianty, by mohly být nabízeny i v barvě růžové. Video zas potvrdí design zadního i předního panelu a také to, že telefony poběží na nadstavbě MIUI 11 založené na systému Android 10.

Je potvrzeno, že Redmi K30 dostane jak verzi s podporou 5G, tak i verzi se 4G. Ta by měla být levnější alternativou dostupnou pro všechny potenciální kupce. U modelu s podporou 5G najdeme novinkový procesor Snapdragon 765 s integrovaným 5G modemem, díky kterému se tento telefon stane prvním Redmi zařízením s 5G. Verze se 4G bude osazena čipsetem Snapdragon 730G.

Rozhodně zajímavá bude i foto výbava telefonů. Svou premiéru zde odehraje snímač Sony IMX686 s rozlišením 64 MPix a první pořízené snímky nevypadají vůbec špatně. K dispozici bude i celá řada různých filtrů a režimů, včetně toho pro focení makro fotek za vzdálenosti 2 centimetrů. Přední duální kamera bude uložena do oválné „díry“ a budou ji tvořit 20 MPix a 2 MPix snímače.

Doplňme i to, že interní úložiště bude možno dále rozšířit, protože by neměl chybět ani slot pro SD kartu. Ovšem vzhledem k tomu, že slot je hybridní, budete moci vnitřní paměť rozšířit na úkor jedné SIM karty. Snad jediné, co dosud o modelech Redmi K30 není známo jsou jejich ceny, i když u verze 4G je odhadována cena do 300 dolarů. Máme se zkrátka na co těšit, na papíře vypadají parametry výborně. Samozřejmě až praxe ukáže jak na tom telefony skutečně jsou. Oficiální představení proběhne 10. prosince/decembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.