Snad každý z výrobců chytrých telefonů se už připravuje na příští rok, kdy se očekává velký boom 5G sítí. Je tedy potřeba mít v portfoliu telefon s podporou 5G. Pozadu nezůstává ani společnost Oppo, která by měla do konce letošního roku představit telefon Reno 3. Díky tomu, že tento model už prošel certifikací Tenaa, známe jeho hlavní parametry. Zároveň s ním bude představena i verze Oppo Reno 3 Pro.

O modelu Oppo Reno 3 Pro zatím není známo téměř nic, snad jen to, že dostane podporu 5G sítí. Ovšem na čínském Weibo jsou nyní k vidění některé z jeho parametrů, takže se na ně podíváme i my. Podle informací čínských tipařů bude hned po Redmi K30 5G druhým telefonem, který dostane do vínku procesor Snapdragon 765G (SM7250). V tomto případě bude čipset spárován s 12 GB operační paměti. OLED displej bude mít úhlopříčku 6,5 palce a obnovovací frekvenci 90 Hz a rozlišením FullHD+. Díky typu čelního panelu se očekává i snímač otisků prstů integrovaný do obrazovky.

Další očekávané parametry

Baterie verze Pro by měla mít kapacitu 4025 mAh a pravděpodobně dostane podporu rychlého nabíjení VOOC 4.0 s výkonem 30 W. Tloušťka přístroje by měla být 7,7 milimetru při údajné hmotnosti 180 gramů. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři snímače a čínský zdroj uvádí, že primární senzor by měl mít rozlišení 48 MPix. Doplní jej 8 MPix snímač, který bude fungovat jako teleobjektiv, 13 MPix ultra širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač. Ten by mohl být určen pro snímání hloubky ostrosti nebo pro makro fotky. Tyto parametry jsou podle čínského tipaře jen orientační a zřejmě jsou uváděny pro prototyp telefonu, takže se nakonec mohou i lišit. Ale i z tohoto se dá usoudit, že půjde spíš o přístroj střední třídy a mohl by být silným konkurentem Redmi K30 5G. Jako vždy bude záležet i na ceně, kterou výrobce nastaví a která bude rozhodovat i o jeho prodejnosti.