Předevčírem jsme se od čínského Huawei dočkali oficiálního představení nových modelů telefonů Nova 6 5G, Nova 6 4G a Nova 6 SE. Kromě toho se dostalo i na další chytré doplňky, jako je třeba osobní váha a jiné. Mnohem zajímavější je ale vylepšená verze chytrého fitness náramku Huawei Band 4 Pro. Ten přináší ještě lepší vybavení než základní model poslaný na trh v říjnu. Takže co si od tohoto kousku můžeme slibovat ?

Huawei Band 4 Pro se může pochlubit 0.95-palcovým barevným AMOLED displejem s rozlišením 240 x 120 pixelů, který zvládne zobrazení až 40 čínských znaků najednou. Na výběr máte z plné stovky různých ciferníků a samozřejmě si časem můžete stáhnout a nainstalovat další z externích zdrojů. V nabídce náramek v třech barevných provedeních – růžové, červené a černé. Tělo náramku je z broušeného kovu a řemínek je pak z šetrného silikonového materiálu. Oproti minulé generaci je mírně odlišný nabíjecí konektor a musíte využít nabíjecí kolébku.

Nová generace chytrého náramku má i vestavěný NFC čip, ale ten je v našich podmínkách bohužel stále jen na okrasu. Mnohem důležitější je pak přítomnost samostatného GPS čipu, takže může fungovat třeba pro sledování trasy běhu nebo chůze i bez nutnosti připojeného telefonu. A když už jsme u fitness funkcí, tak Band 4 Pro má 11 specializovaných sportovních režimu schopných sledování až 127 různých sportovních dat. Kromě monitoringu srdečního tepu zvládne náramek i sledovat okysličení krve.

Cena Huawei Band 4 Pro byla stanovena na 399 juanů (tedy v přepočtu asi 56 dolarů) a do prodeje se v Číně dostanou už 12. prosince. Globální verze bude určitě brzy následovat, protože s náramkem Huawei ani nevadí známý problém s absencí Google Services, který je pálí u telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.