Jen před pár dny jsme se od Redmi dozvěděli, že velká představovací akce plánovaná na 10. prosinec toho nabídne mnohem víc, než jen samotný nový telefon Redmi K30. A kromě chytrých reproduktorů nebo routeru budeme mít možnost vidět i novou generaci jejich laptopu RedmiBook. A oproti K30 také dostáváme informace o vybavení tohoto kousku dávkované jen ve velmi omezeném množství. A dnes si můžeme to skládačky doplnit další dílek, protože se na sociálních sítích tvůrci pochlubili výdrží baterie.

Podle těchto informací by notebook měl disponovat velmi solidní kapacitou baterie a slibovaná výdrž by měla dosáhnout až 11 hodin. Navíc by měl mít i rychlo-nabíjení k bleskovému doplnění šťávy. Konkrétní data zatím odhalena nebyla, takže tvůrcům asi budeme muset věřit. Už v minulých dnech nám také Redmi přislíbili full-screen displej s minimálními rámečky a lehké tenké tělo notebooku. Jen bohužel stále netušíme přesnou úhlopříčku displeje, ale s největší pravděpodobností půjde o klasických 14 nebo 15 palce.

Nový RedmiBook by měl také mít inovovaný systém chlazení s menšími lopatkami chladiče, takže bude určitě i méně hlučný. Na efektivitu chlazení bude mít určitě dobrý vliv i nové kompletně měděné tělo chladiče a 6 mm duální heat pipe. Analytici předpokládají, že notebook dostane do vínku procesor od Intelu z 10. generace a samostatnou grafiku nVidia MX250. Ale nic samozřejmě nebylo oficiálně potvrzeno, takže si na vše budeme muset definitivně počkat až do 10. prosince. To už je jen za tři dny, tak to snad nejak vydržíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.