O chystaném telefonu Vivo X30 se začalo poměrně intenzivně hovořit začátkem minulého měsíce, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že bude osazen procesorem Exynos 980. Ten, jak známo, pochází z dílen společnosti Samsung. Následovaly i další zvěsti o jeho parametrech a snad jediné, co jsme o telefonu nevěděli, byl termín jeho uvedení. Ano, mělo to být v prosinci/decembri, ale výrobce až do těchto chvil přesné datum tajil. Dnes je potvrzeno, že představovačka proběhne 16. prosince/decembra v Číně. Zároveň s modelem X30 bude představena i jeho Pro verze.

Nutno také dodat, že Vivo X30 bude prvním telefonem s podporou 5G sítí ve standardech SA a NSA v řadě X a také vůbec prvním Vivo přístrojem s 5G. Výrobce také uvedl, že na čipsetu Exynos 980 spolupracoval se společností Samsung a společně provedli několik optimalizací pro AI a pro plnou funkčnost duálního 5G. Jednalo se především o optimalizaci roamingu, optimalizaci spotřeby energie v 5G a zajištění plynulého chodu hraní her v 5G prostředí.

Kromě procesoru Exynos 980 se chystá Vivo X30 zaujmout i hlavním fotoaparátem, který tvoří čtyři snímače. U jednoho z nich je potvrzen až 60× super zoom. Přední kamera bude uložena v „díře“ v pravém horním rohu displeje. Nově by se měla v telefonu objevit i nadstavba JoviOS, která nahradí původní rozhraní FunTouch. V závěru ještě dodejme, že telefon ještě před svým uvedením prošel i testy Geekbench, kde nasbíral v Single-core testu 3095 bodů a ve více jádrovém testu pak 7379 bodů. Jak na tom budou obě verze X30 s cenou dosud není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.