O japonské společnosti Sharp se na našich stránkách příliš nezmiňujeme, ale čas od času není špatné se podívat i do Země vycházejícího slunce. Obzvláště pak ve chvíli, kdy je uveden nový telefon. A tím je Sharp Aquos Zero 2. Možná si ještě vzpomenete na začátek letošního roku, kdy Sharp představili první generaci Aquos Zero. Ten se proslavil jako nejlehčí telefon s 6 palcovou obrazovkou. Jeho nástupce zas aspiruje na titul telefonu s nejvyšší obnovovací frekvencí displeje. Jako první přístroj na světě totiž dostal 240 Hz obrazovku.

Sharp Aquos Zero 2 byl představen na Tchaj-wanu, stejně jako jeho předchůdce. Produktový manažer společnosti Sharp však uvedl, že Zero 2 v této zemi stále čeká na certifikaci, takže tam se do prodeje zatím nedostane. Prodeje tedy budou zahájeny v Japonsku, a to v prvním kvartálu příštího roku. A jaké parametry mohou očekávat případní zájemci o koupi? Telefon má 6,4 palcový OLED displej s rozlišením 2340×1080 pixelů a již zmíněnou obnovovací frekvencí 240 Hz. Podobně jako mnoho letošních telefonů má nad displejem kapkovitý výřez pro přední kameru. Ta má rozlišení 8 MPix.

I další parametry Aquos Zero 2 naznačují, že jde o poměrně zajímavý stroj. Jako procesor zde výrobce použil Snapdragon 855 s GPU Adreno 640. Doplní jej 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště UFS 3.0. Na kapacitě paměti se trochu šetřilo a dosáhla jen na 3130 mAh, což v dnešní době není skutečně mnoho. Telefon běží na operačním systému Android 10 a dodejme i to, že snímač otisků je integrován do displeje. Kromě toho zde najdeme i možnost odemknutí telefonu pomocí skenu obličeje. Zadní fotoaparát je duální s primárním 12 Mpix senzorem, druhý snímač funguje jako širokoúhlý objektiv. Cena telefonu zatím není známá, ale ví se, že bude nabízen ve dvou barevných variantách, a to Astro Black a Misty White.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.