Čím víc se blíží oficiální představení řady Redmi K30, tím víc je síť zaplavována informacemi o těchto telefonech. Dnes už jsme se například dozvěděli, že kromě Redmi K30 5G bude připravena i jeho levnější alternativa s podporou 4G. Ale tím to nekončí. Na čínské síti už vyskakují další upoutávky na chystanou sérii. Jednou z nich je i ta, která potvrdila, že verze s podporou 5G dostane jako první na světě snímač hlavního fotoaparátu Sony IMX686.

Jde o senzor nové generace, který má rozlišením 64 MPix se světelností f/1.7. Měl by pořizovat fotografie ve vysokém rozlišení 9248 x 6944 pixelů. Společně s tímto primárním senzorem bude modul zadního fotoaparátu Redmi K30 5G osazen ultra širokoúhlým objektivem a makro objektivem, který umožní snímat fotky ze vzdálenosti dvou centimetrů. Čtvrtý snímač do party bude patrně určen pro hloubku ostrosti. Přední kamera by měla být duální a bude uložena v oválné „díře“ v displeji. Její rozlišení sice není potvrzeno, ale očekává se, že snímače budou mít 20 MPix a 2 MPix.

Co je naopak potvrzeno je osmi jádrový procesor Snapdragon 765G, který umožňuje podporu 5G sítí. K dalším potvrzeným specifikacím patří i baterie s kapacitou 45000 mAh a podporou rychlého 30 W nabíjení. Dále je to také IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,6 palce, FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. O telefonu toho víme už docela dost, takže představovačka v podstatě může být jen formalitou. Ale i přesto bychom se už za čtyři dny měli dozvědět více a pro mnohé z nás i to nejdůležitější, a to jsou ceny.