Už jen pár dnů zbývá do oficiálního představení modelů řady Redmi K30 a fanoušci už začínají pomalu hledat nadité peněženky. Většina specifikací základního modelu už je také na světě a oficiálně potvrzena, takže tajemství už opravdu mnoho nezbývá. I tak se tvůrci snaží i v posledních dnech před uvedením na trh zásobovat veřejnost novinkami a dnes pro nás mají foto snímky dokumentující výkon makro režimu fotoaparátů. A nutno dodat, že tyto snímky vypadají opravdu parádně.

Podle odhalených specifikací totiž bude mít Redmi K30 samostatný senzor právě na makro, schopný zaostřit už na vzdálenost 2 cm. To už je opravdu velmi málo a budeme tak mít možnost pořídit některé opravdu velmi detailní snímečky. K dispozici bude i celá řada zajímavých filtrů, takže se určitě kreativnější jedinci vyřádí. Jako hlavní senzor zadního fotoaparát už také máme potvrzen 64 Mpix Sony IMX686, pro který to bude premiéra. Redmi nebude zanedbávat ani selfie a 20 Mpix kousek se sekundárním senzorem také určitě nebudou k zahození. Ale to uvidíme až za pár dní, zatím se pokochejte několika povedenými makro snímky v galerii níže.

This slideshow requires JavaScript.

Redmi K30 bude telefon vyšší střední třídy s 6,67-palcovým displejem a s největší pravděpodobností i 120 Hz obnovovací frekvencí displeje. O výkon se postará procesor Snapdragon 765G včetně 5G modulu a za zmínku určitě stojí i 4500 mAh kapacita baterie s 30W rychlo-nabíjením. Není však vše jen růžové, protože někteří kritici telefonu vytýkají „pouze“ klasickou čtečku otisků prstů na boku přístroje, ale to je vzhledem k použití LCD displeje nutnost. Tak uvidíme, do jaké míry bude absence AMOLED displeje pro nové Redmi problémem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.