Včera jsme se dočkali oficiálního představení modelu Huawei Nova 6 5G a po hardwarové stránce tento kousek rozhodně není žádné „ořezávátko“. Zadní sestava fotoaparátů je bezesporu velmi kvalitní, ale je to duální selfie kamera, která na sebe strhává tu hlavní pozornost. Povedlo se jí totiž vystoupat až na samotné čelo žebříčku prestižního benchmarku DxOMark, který hodností kvalitu fotografického vybavení telefonů. Samotný selfie test sice ještě nemá takovou tradici a množství provedených testů, ale i tak se jedná pro Huawei o další prestižní skalp.

Huawei Nova 6 5G dosáhl hezky kulatých 100 bodů a o jediný bod překonal dosavadního vládce Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G. O další bodík pak je v závěsu ASUS ZenFone 6 s výklopným modulem využívajícím hlavní foto-senzor i pro selfie příležitosti. Velký posun je ale znát hlavně v porovnání s dalšími kousky Huawei, protože na žebříčku najdeme jako první následující telefon tohoto výrobce až Mate 30 Pro s 93 body. Duální selfie fotoaparát se 32 Mpix 1/2.8-palcovým senzorem se světelností f/2.2  doplněný o širokoúhlý senzor se prostě povedl.

Recenzentům se líbila dobrá automatika pro detekci expozice, stejně jako výborně přirozené odstíny pleti, což je u selfie snímků velmi důležité. Chvály se dostalo i detailům nebo nízké hladině šumu. Došlo samozřejmě i na mírnou kritiku, protože žádný fotoaparát není dokonalý, ale nešlo o nic zásadního. Pochváleno bylo v zásadě i snímání videa, kde telefon dosáhl identického skóre se zmíněným Samsungem a celkově jde tak o momentálně asi nejlepší volbu, pokud byste vzali v potaz čistě kvalitu přední kamerky. Kompletní podrobnou recenzi najdete samozřejmě na stránkách DxOMarku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.