Společnost Motorola se v posledních letech zaměřila na výrobu levnější telefonů a telefonů střední třídy. V posledních dvou letech dokonce nevydala ani jedno high-endové zařízení, snad kromě nedávno představeného skládacího Moto Razr. Ale i v tomto případě jde spíš o telefon s parametry vyšší střední třídy. Na Qualcomm summitu však společnost oznámila, že se chce v příštím roce zaměřit na prémiové modely a s nimi konkurovat etablovaným výrobcům.

Vlajkových lodí společnosti Motorola by mělo být v příštím roce hned několik a všechny bude pohánět vlajkový procesor Snapdragon 865, který byl čerstvě představen. Samozřejmě u chystaných telefonů nebude chybět ani podpora 5G sítí, což se zatím jeví jako jeden z trendů příštího roku. Obnovena by tak mohla být řada Moto Z, jejímž posledním modelem byl Moto Z4. Ten byl vydán letos v květnu/máji jako modulární telefon. Následovat měly i Moto Z4 Play a Z4 Forse, ale jejich výroba byla nakonec zastavena. Takže v příštím roce bychom se tedy mohli dočkat dalších telefonů této řady s procesorem Snapdragon 865.

Podle dalších informací, které zazněly na summitu Qualcomm bude Motorola používat i procesor Snapdragon 765. Ten je sice určen pro telefony střední a vyšší střední třídy, ale stále jde o velmi výkonný čipset. Podle Sergio Buniaca, prezidenta společnosti Motorola, by se telefony s tímto čipsetem mohly objevit už z kraje příštího roku a údajně s nimi by měl být vydán i skutečně prémiový přístroj. Plány jsou to tedy zajímavé a ještě zajímavější bude sledovat, zda se naplní i vize Motoroly stát se silnými konkurenty Apple, Samsungu, Xiaomi a Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.