Včera jsme potvrdili, že společnost Xiaomi připravuje svou prémiovou řadu Xiaomi Mi 10 a kromě standardní verze zde najdeme i model Mi 10 Pro. Dnes můžeme potvrdit další informaci o těchto telefonech. Na právě probíhajícím Qualcomm summitu, kterého se účastní i Xiaomi, potvrdil CEO společnosti, pan Lin Bin, že telefon Mi 10 bude prvním čínským přístrojem, který bude osazen vlajkovým čipsetem Snapdragon 865. Tato skutečnost byla vzápětí potvrzena i na oficiálním twitterovém účtu Xiaomi a také na čínském Weibo.

Lin Bin také dále uvedl, že telefon Xiaomi Mi 10 je již v sériové výrobě a bude dodáván s podporou 5G sítí v obou standardech, tedy SA i NSA. A je-li přístroj již ve výrobě, mohlo by to znamenat, že bude brzo představen. Tím „brzo“ máme na mysli první kvartál příštího roku. Pokud bychom měli tipnou přibližný termín uvedení, mohlo by tomu být podobně jako letos u řady Mi 9. Ta spatřila světlo světa v únoru/februári.

Lin Bin předpokládá, že v příštím roce nastane velký vzestup komerčního zavádění 5G sítí. A na tuto situaci je společnost Xiaomi dobře připravena. Pro příští rok mají v plánu uvést zhruba deset telefonů s podporou 5G a očekávaný boom 5G je pro ně velkou výzvou a zároveň i příležitostí. Lin Bin doufá, že do rychlého zavádění vysokorychlostních sítí se aktivně zapojí i operátoři a celý proces zavádění urychlí. 5G je velkou událostí pro komunikační a internetový průmysl a zároveň i akcelerátorem digitální ekonomiky, dodal Lin Bin. V tomto ohledu jsou plány Xiaomi velmi optimistické a poměrně radikální.