Včera nás poprvé Redmi navnadili na nový model notebooku RedmiBook s full-screen displejem, který by se měl veřejnosti poprvé předvést 10. prosince na velké firemní představovačce. V našem článku jsem byl poměrně skeptický, protože jen před pár týdny v únoru byly představeny nové RedmiBooky na platformě AMD a tak nebylo zcela vyloučeno, že půjde jen třeba o globální vydání právě těch kousků. Naštěstí to není pravda a Redmi pro nás opravdu mají nový model notebooku s ještě tenčími rámečky displeje, než je obvyklé.

Ano, zatím hlavním tahákem oznámeného nového RedmiBooku by měl být právě full-screen displej s minimálními rámečky. Na sociální síti Weibo se o tom zástupci Redmi trochu rozhovořili a zmínili kompletní přepracování designu plošných spojů v monitoru. Díky tomu tak mohou zmenšit rámečky a hlavně ten spodní pod displejem o plných 50 %. Stále sice bude o něco větší než boční a horní, ale už to nebude tolik bít do očí. A full-screen displeje u notebooku se tak opět posunou o kousek dále k vizuální nirváně. Tedy doufáme.

Ohledně hardwarového vybavení nového modelu RedmiBook však stále tvůrci zarytě mlčí a k dispozici opravdu není zhola nic. Takže netušíme, zda půjde o platformu Intel nebo AMD, případně ani úhlopříčku displeje či zaměření notebooku. Spokojit se musíme jen s obecným slibem o zachování skvělého poměru cena/výkon, ale na to jsme už přece jen u Xiaomi / Redmi zvyklí. A když už hovoříme o plánované představovačce 10. prosince, tak musíme zmínit i dnešní odhalení, že pod značkou Redmi se ukážou světu i levné a midrange 23.8″ a 27″ monitory.