Oficiální představení telefonu Redmi K30 se blíží mílovými kroky. Je naplánováno na 10. prosince/decembra. A protože zrovna probíhá technologický summit společnosti Qualcomm, kterého se účastní společnost Xiaomi a také značka Redmi, máme tu z první ruky informace o procesorech, kterými budou osazeny chystané přístroje zmíněných výrobců. Už víme, že telefony řady Xiaomi Mi 10 bude pohánět vlajková loď Qualcommu, Snapdragon 865. To už potvrdil CEO Xiaomi, Lin Bin. Nyní máme potvrzeno Lu Weibingem, šéfem Redmi, že Redmi K30 dostane procesor Snapdragon 765G. Tento čipset má v sobě integrovaný modem X52 5G. Jde zároveň o novinkový procesor řady Snapdragon 700 s podporou 5G a měl by být určen pro telefony střední a vyšší střední třídy.

Redmi K30 by se tak měl stát vůbec prvním telefonem, u kterého bude Snapdragon 765G použit. Možná tedy nebude od věci uvést jeho hlavní parametry. Čipset díky modemu Snapdragon X52 5G podporuje 5G sítě ve standardech SA i NSA a nabídne rychlost stahování až 3,7 Gbps. Bude jej možno využít i pro herní telefony, což naznačuje písmeno G v jeho názvu. To by tedy mělo znamenat, že Redmi K30 bude mít lepší grafický výkon. Lze také očekávat, že chystaný model K30 bude patřit mezi telefony se solidním výkonem.

A solidní by měla být i foto výbava telefonu s hlavní kamerou se čtyřmi snímači s rozlišením 64 MPix, 8 MPix, 5 MPix a 2 Mpix. Přední kamera, uložená v malé oválné „díře“ v displeji, by měla být duální se snímači 20 Mpix a 2 Mpix. K zahození nebude ani baterie s kapacitou 4500 mAh a rychlým 27 W nabíjením. Potvrzena je i 120 Hz obnovovací frekvence u 6,6 palcového IPS LCD displeje s FullHD+ rozlišením. Snímač otisků díky typu displeje bude uložen na boční hraně. Operačním systémem bude Android 10. Máme se tedy skutečně na co těšit.