Nový Honor V30 byl představen jen minulý týden a pro evropského zákazníka je obrovská škoda, že bude asi limitován jen na čínský trh, zejména kvůli známým problémům mateřského Huawei s absencí Google Services. Jedná se totiž o jeden z nejzajímavějších telefonů na trhu a tvůrci se chlubí zejména skvělou konektivitou a rychlostí sítě, v testech porazil konkurenci často o parník. Ale péče se mu dostává i v softwarové oblasti a dnes Honor oznámili, že dostane i speciální e-book režim.

E-režim vs čtecí režim

Popularita čteček e-booků obecně je způsobena (kromě fantastické výdrže baterie v řádech týdnů) zejména displejem, který nenamáhá oči a zcela se vyrovná klasické knize. To samozřejmě žádný displej telefonu nabídnout nemůže, ale šéfové Honoru přísahají, že jejich speciální e-book režim nebude jen marketingový trik. Disponuje totiž patentovanou technologií, která umí nastavit optimální teplotu barev, jas a správný šedý odstín k minimální zátěži pro zrak čtenáře. A neublíží určitě ani certifikace TUV Rheinland.

Standardní vs. E-Book režim

Na čínských webových stránkách se objevily i obrázky dokumentující sílu nového režimu a nutno dodat, že vypadají poměrně věrohodně. Klasický „čtecí“ režim není u moderních telefonů žádnou novinkou, ale obvykle jen změní teplotu barev a „žluté“ pozadí je pak pro oči opticky přijatelnější. V tomto případě je ale výsledek mnohem podobnější přirozenému vzhledu textu v knize a při pohledu na obrázek s porovnáním přímo se čtečkou Amazon Kindle je to dobře vidět.

Samozřejmě podobná funkce nikdy nebude na stejné úrovni jako dedikované čtečky elektronických knih, ale vzhledem k tomu, že se jedná o přidanou funkci zdarma, tak je velmi složité na ní hledat nějaké mouchy. Se zvětšující se úhlopříčkou displeje telefonů na nich čte stále více lidí a tak bychom se určitě nezlobili, kdyby podobné funkce a zaměření předvedli i další výrobci.