Na srpnové představovačce známého výrobce chytrých nositelností Huami jsme se kromě výborných hodinek Amazfit GTS dočkali i prvních informací o zcela novém modelu Amazfit X. Ten nejde cestou obvyklých kruhových nebo obdélníkových displejů hodinek a na první pohled připomíná spíše chytrý náramek, ale se zakřiveným displejem a výrazně vyšší plochou displeje. Ostatně něco podobného jsme viděli od ZTE s Nubia Alpha. Ale od Huami očekáváme mnohem kvalitnější kousek a dnes bylo vydání tohoto modelu opět potvrzeno na první polovinu roku 2020.

To je sice poměrně vágní termín, ale aspoň jde o další potvrzení masové výroby tohoto modelu a nepůjde tak jen o prototyp k ukazování na veletrzích. Amazfit X by se podle dostupných informací měl mít možnost pochlubit zakřiveným AMOLED displeje s úhlopříčkou 2.07-palce, jemností displeje 366 ppi a jasem až 430 nitů. Uvnitř by se měla skrývat baterie s kapacitou 220 mAh a výrobce slibuje výdrž až 7 dní na jedno nabití. Tělo hodinek by mělo být kovové a neměl by samozřejmě chybět ani senzor pro monitorování srdečního tepu. Jen se trochu obáváme nasazené ceny, ale třeba Huami udrží vše v rozumných mezích.

A tato partnerská firma Xiaomi má napilno i v během prosince, protože se zrovna dostává na trh titaniová verze hodinek Amazfit GTS a u příležitosti vydání nových Star Wars půjde na trh i speciální edice Amazfit Sports Watch 3. Tak snad se fanoušci uchlácholí aspoň fešáckými Star Wars hodinkami, protože pokud bude Rise of Skywalker podobný kinematografický odpad jako minulý díl, tak se opravdu máme na co těšit. Takže radši zůstaňme u optimistického výhledu na vydání krasně vypadajících Amazfit X.