Telefony řady Redmi K30 patří z dobrých důvodů mezi nejočekávanější modely konce roku a nemine den, kdy by se nám od tvůrců nedostalo dávky pečlivě dávkovaných novinek. K tomu přihoďte ještě nekontrolovatelnou tsunami nepotvrzených spekulací a obrázek o situaci už máte skoro kompletní. Včera nám tak Redmi naservírovali první pohled na zadní stranu telefonu a nutno dodat, že kruhový design modulu se čtyřmi fotoaparáty se nesetkal zrovna s příznivým přijetím designových fajnšmekrů.

Dnes přihodili Redmi oficiálně polínko s potvrzením jednoho z posledních procesorů Snapdragon 5G od Qualcommu, i když opět nespecifikovali konkrétní model. Dalším oficiálním faktem se stalo hned 12 integrovaných antén v telefonu, protože přece jen podpora 5G takovou porci asi potřebuje a využije. Ale to nejzajímavější přišlo z neoficiálního zdroje, i když jde o poměrně věrohodné informace. A ty se týkají konkrétní fotografické výbavy telefonu. Takže je stále berte s lehkou rezervou.

Podle těchto informací by se měla čtveřice zadních foto-senzorů u Redmi K30 skládat ze 64 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix +2 Mpix kousků, což je lehce kontroverzní z několika důvodů. Obecným předpokladem totiž je, že telefon by měl být jedním z prvních se zbrusu novým senzorem Sony IMX686, ale ten je podle všeho jen se 60 Mpix rozlišením… 5 Mpix senzor by také údajně neměl být telefoto senzorem a tak je ve hvězdách i optický zoom fotoaparátů telefonu. Naštěstí na konkrétní potvrzení nebo vyvrácení faktů nebudeme čekat moc dlouho.

Redmi K30 vůbec bude asi rozdělovat fanouškovské tábory, protože podle všeho sice přinese 120 Hz obnovovací frekvenci displeje, ale nepůjde o AMOLED a čtečka otisků prstů tak bude migrovat na bok telefonu. Stejně tak Snapdragon 5G asi nebude z té nejvyšší řady a s největší pravděpodobností půjde o SD730G. Pro varianta teoreticky dostane do vínku nový Mediatek Dimensity 1000 5G a díky tomu i výkonnější až 66W rychlo-nabíjení oproti 30W základní verze. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.