První z vlajkových lodí Xiaomi pro příští rok by měl být nástupce letošního Mi 9, tedy Xiaomi Mi 10. A pokud bychom spoléhali na to, že telefon bude vydán ve stejném termínu jako jeho předchůdce, mohli bychom se ho dočkat už v únoru/februári příštího roku. Určitého potvrzení, že Mi 10 je již v přípravách, se nám dostalo od spoluzakladatele a prezidenta společnosti Xiaomi, pana Lin Bina. Kromě toho se v půlce minulého měsíce objevily i první rendery telefonu, které asi zatím vycházejí jen z přání a představ designérů. Nové zprávy z Číny však aktuálně potvrdily, že bychom se měli dočkat také modelu Xiaomi Mi 10 Pro.

Lin Bin potvrdil Xiaomi Mi 10 Pro

Informace, i když ne zcela přímá pochází opět od CEO Xiaomi. V diskuzi pod statusem o telefonu Xiaomi Mi 9 Pro Lin Bin reagoval na dotazy fanoušků a v podstatě potvrdil, že Xiaomi Mi 10 Pro skutečně bude nástupcem Mi 9 Pro. Je to zároveň i první zmínka o existenci Mi 10 Pro, protože o tomto modelu si dosud ani ti nejodvážnější z tipařů netroufali spekulovat. A pokud bychom se spolehli na čínské Weibo a slova Lin Bina, mohli bychom to brát jako oficiální potvrzení.

Zda ovšem bude představen se standardním Mi 10, nebo jej výrobce uvede až později není zatím jasné. Velmi široce bychom si tak mohli tipnout, že Mi 10 Pro bude uveden v průběhu prvního pololetí příštího roku. A určitě stojí i za zmínku, že řada Xiaomi Mi 9 byla včera smazána z oficiálních čínských stránek společnosti. To je určitě dalším z náznaků, že se uvolnění nástupců této série blíží. Prozatím jediné, co o telefonech Mi 10 víme, je typ použitého procesoru, kterým by měl být Snapdragon 865. Dále pak 108 MPix rozlišení jednoho ze snímačů hlavního fotoaparátu a samozřejmě operační systém Android 10 s nadstavbou MIUI 11. A podle 3C čínské certifikace by to mělo být i rychlé nabíjení s výkonem 66 W. Ale tyto specifikace nejsou potvrzeny, takže je nutno brát je s rezervou.