Značka Realme, poté co se osamostatnila od své matky Oppo, je velmi činorodá. Postupně získala velkou popularitu na indickém trhu, pak také na čínském. Jejich telefony se poměrně s úspěchem prodávají i na trhu evropském. Snad i díky těmto úspěchům přecházejí na poněkud agresivnější strategii, ale zatím jen na čínském trhu. Tato strategie by v Číně mohla pořádně zamíchat trhem s chytrými telefony.

Generální ředitel a zakladatel značky Realme totiž oznámil, že od příštího roku budou na čínském trhu uvádět jen telefony, které budou mít podporu 5G sítí. Tuto informaci ještě upřesnil, snad proto, aby nikdo nezůstal na pochybách, že v Číně už nebudou nabízet telefony s podporou 4G sítí. A vzhledem k tomu, že značka produkuje přístroje napříč všemi třídami, mělo by to znamenat, že podpora 5G v rámci Realme nebude jen výsadou vlajkových lodí. Měly by ji mít i ty nejlevnější stroje a telefony střední třídy.

Podle šéfa Realme bude příští rok rokem, kdy 5G sítě a jejich komerční využívání bude mít doslova raketový start. Jejich rozšiřování, alespoň v Číně, by mělo být velmi rychlé a na tuto situaci je značka plně připravena už nyní a hodlají začátkem příštího roku oficiálně zahájit éru 5G. CEO značky dále také doufá, že budou prvním výrobcem, který začne na trh uvádět telefony s duálním 5G. Zároveň se také chtějí podílet na výstavbě 5G sítí po celém světě. Chtějí prozkoumat scénáře zavádění 5G se svými partnery, vytvořit průmyslový ekosystém a nabídnout zkušenosti s využívání 5G i globálním uživatelům. Nicméně v rámci globálních trhů chtějí i nadále nabízet telefony s podporou 4G sítí. Zda se jim tuto velmi údernou vizi nakonec podaří naplnit ukáže až čas. V Číně by však mohli mít úspěch.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.