Společnost Huawei vydala už před pár měsíci svou vlajkovou řadu Mate 30. Její prodej byl však v začátcích omezen jen na čínský trh. Důvod byl poměrně jasný. Díky sankcím amerického Ministerstva obchodu a s tím spojeným omezením systému Android, který neobsahuje aplikace a služby Google, byl prodej telefonů Mate 30 na globálních trzích riskantní. Postupně se však telefony dostávaly například do Singapuru, na Filipíny a v polovině uplynulého měsíce i do Evropy. Zde prodeje odstartovaly ve Španělsku. Nyní výrobce hlásí, že se Huawei Mate 30 Pro začne prodávat i ve Francii. Termín zahájení prodeje je stanoven na 9. prosince/decembra.

Podle zprávy na čínských sítích se modelu Huawei Mate 30 Pro prodalo na globálních trzích v průběhu dvou měsíců zhruba sedm milionů kusů. A to i přesto, že prodeje jsou dosud značně omezené. Cena pro evropský trh je stanovena na 1099 euro. Prodeje běží výhradně na oficiálních stránkách společnosti Huawei pro daný region. Na těch francouzských je telefon zalistován, ale i přesto někteří z tipařů spekulují o tom, že ještě před zahájením prodejů by mohl být Mate 30 Pro ze stránek stažen.

Ovšem podle posledních zpráv by se tak stát nemělo. Společnost Huawei se rozhodla ve Francii prodávat Mate 30 Pro i s tím rizikem, že díky absenci aplikací a služeb Google nebude zájem příliš vysoký. Pravda je sice ta, že existují možnosti jak si GMS na telefon doinstalovat, ale ani ty nemusí fungovat na sto procent. A je také pravdou, že evropští uživatelé budou zvažovat koupi poměrně drahého telefonu s řekněme polovičním operačním systémem. Koupili byste si takový telefon a nebo ne? Komentáře pod článkem jsou otevřeny vašim názorům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.