Přestože prodeje telefonů společnosti Sony stále klesají, a to z 13,5 milionu kusů v roce 2017 na zhruba 2,5 milionu kusů v roce letošním, společnost se nevzdává. V budoucnosti chce u mobilních telefonů nabízet inovativní technologie a snímače, které by fotoaparátům mobilních telefonů poskytly kvalitu foto výstupů jakou najdeme u digitálních zrcadlovek. Podle všeho připravují i telefon Xperia 3, který bude patřit mezi vlajkové lodi. A to není vše. Chtějí oprášit i řadu kompaktních telefonů a údajně připravují Sony Xperia Compact.

Telefon by měl být osazen procesorem Snapdragon 665 a měl by mít displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Ti, kteří upřednostňují malé kompaktní telefony by mohli zajásat. Na stávajícím trhu je takových strojů jako šafránu a výrobci se zaměřují na telefony s co největší obrazovkou. A proto těžko v této chvíli odhadovat, zda bude mít Sony Xperia Compact takový úspěch, jak si možná výrobce slibuje. Posledním kompaktním přístrojem Sony by mohl být Xperia 5, i když měl mírně větší 6 palcový displej. Chystaný Compact tedy bude ještě menší. Jeho velikost by podle tipařů měla být přibližně 138×60 milimetrů a poměr obrazovky by měl být 21:9. S těmito rozměry by tedy měl být chystaný kompakt o něco užší a kratší než Xperia 5.

Zda se však Sony podaří s tímto modelem prorazit na trhu, nebo se spíš bude muset uchýlit k nepříjemnému kroku a zrušit svou divizi mobilních telefonů ukáže až čas. Některé ze zvěstí totiž naznačují, že Sony telefony se už nebudou prodávat na globálních trzích, kde společnost má jen velmi malé prodeje. Budeme tedy muset počkat na to, zda se chystaný kompaktní telefon bude prodávat i jinde než v Japonsku. A jak jste na tom vy s kompaktními telefony? Jste jejich příznivci a menší telefon byste na trhu uvítali, nebo vám v dnešní době připadají malé modely jako přežitek?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.