Rozmach 5G sítí nezadržitelně pokračuje a snad každý z výrobců chytrých telefonů si chystá, a nebo už dokonce má, svůj telefon s podporou 5G. Ne jinak je na tom i Nokia, potažmo společnost HMD Global, která stojí za produkcí přístrojů této značky. V záloze jsou hned dva telefony s 5G. Jedním z by údajně měl být model Nokia 8.2. Ovšem výrobce má i další plány v tomto segmentu na příští rok.

Ty by podle produktového manažéra Juho Sarvikase měla společnost oznámit už brzy, a to přímo na technologickém summitu Qualcomm. Tuto informaci sdělil světu Sarvikas na svém twitterovém účtu. Qualcomm summit probíhá každým rokem a letos je naplánován na 3. až 6 prosince/decembra. Na konferenci jsou pravidelně představovány nové produkty a technologie. Očekává se, že zde bude uveden vlajkový procesor Snapdragon 865. Kromě toho by zde už zítra měli oznámit zástupci společnosti Nokia, co chystají v rámci telefonů s podporou 5G.

Dost možná to budou zajímavé zprávy, protože Juho Sarvikas už dříve avizoval, že jejich telefony s 5G by měly být podstatně levnější než přístroje jiných značek. Tvrdil, že jejich cena bude nižší až o polovinu. Pohybovat by se údajně měla mezi 500 až 650 dolary. Je to trochu paradoxní tvrzení, protože například Xiaomi Mi Mix 3 5G a nebo iQOO Pro 5G jsou již v prodeji, a to s cenou pod 500 dolarů. Uvidíme tedy jak vše nakonec dopadne. Podle starších informací by se měl první Nokia přístroj s podporou 5G objevit na veletrhu MWC 2020. Měl by jím být již zmíněný Nokia 8.2 s procesorem Snapdragon 735 s integrovaným 5G modemem. Měl by být vybaven přední pop-up kamerou s rozlišením 32 MPix a zadním fotoaparátem se čtyřmi snímači. Jeden z nich by měl mít 64 MPix. A právě odhadovaná cena telefonu by se měla točit kolem 500 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.