Netrpělivě očekávané Redmi K30 by mělo být představeno už příští týden a tak jsou už fanoušci pořádně natěšení. A propagandistická mašinérie Xiaomi tak pomalu začíná roztáčet svá kola na plné obrátky. Tvůrci nám dnes představili oficiálního maskota nového telefonu, sympaticky „ulítlého“ dinosaura Kino a dočkali jsme se také slibů o nové ambasadorovi značky, tedy celebritě tento telefon propagující. To nám asi příliš žíly netrhá, ale zároveň byl na prvním snímcích konečně odhalen design zadní strany telefonu.

A na první pohled musím říct, že tento design není nikterak povedený a v porovnání s velmi populární minulou generací Redmi K20 jde o krok zpět. Zadní straně nového Redmi samozřejmě dominuje uspořádání senzorů zadních fotoaparátů seřazených hezky ve svislé linii na ose telefonu. Kolem nich je ale prapodivný kruhový designový lesknoucí se prvek, který podle všeho nemá žádný reálný význam. Takže to spíše vypadá na snahu přiblížení se vzhledu třeba Mate 30 Pro od Huawei, kde ale kruhové uspořádání senzorů má svůj řád a důvod.

Navíc se do kruhu asi ani nevešel LED blesk, který se tak krčí pod senzory jako takový malý designový apendix. Pod diodou blesku nemůže chybět super důležitý nápis 5G a vše pak podtrhne název značky ve spodní části. Nějak si nemohu pomoci, ale design Redmi K30 mi prostě při prvním seznámení k srdci nepřirostl. Ale třeba ještě reálné předvedení telefonu změní můj názor. Oficiálně se nového Redmi dočkáme už 10. prosince a firma při této příležitosti podle všeho ukáže i nové chytré produkty jako jsou reproduktory nebo routery.

Co se týče hardwarové výbavy Redmi K30, tak stále není příliš jasno a potvrzena je tak v podstatě jen přítomnost podpory 5G sítí. Analytici očekávají také 120 Hz obnovovací funkci displeje, ale je možná, že tato vymoženost bude vyhrazena jen pro lepší Pro variantu. Stejně tak nejpravděpodobnější procesor Snapdragon 730G bude u Pro verze možná nahrazen zbrusu novým Mediatekem Dimensity 1000 5G. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.