Zvláštnosti od čínských Xiaomi jsou často opravdu velmi zajímavým a vděčným tématem a našimi stránkami už prošly některé vskutku obří kuriozity jako akvárium nebo chytrý záchod. Zítra ale na populární crowdfundingovou platformu Youpin pošle Xiaomi další lahůdku v podobě multifunkční chytré elektrické postele 8H Milan. Elektrická postel sice zní skoro jako elektrické křeslo, ale půjde opravdu o něco zcela odlišného a celý elektrický název v podstatě znamená jen vestavěné polohovací motorky.

A pohodlí bude opravdu maximální, protože bude možné polohování postele ovládat kromě klasických tlačítek na rámu postele třeba hlasovými povely nebo aplikací v telefonu. Postel bude navíc vybavena hned duálními motorky, takže se možnostem polohování nebudou klást skoro žádné meze. U hlavy bude maximální náklon 60° a v nohách 30°, ale nastavit si můžete přesně úhel který vám vyhovuje. K mání budou samozřejmě i přednastavené pozice třeba pro optimální čtení, dívání na televizi nebo i proti chrápání. Drobným nedostatkem bude možná jen nosnost, protože ačkoli celá postel unese až 1000 kg, tak spací místa budou dimenzována jen na 75 kg. Inu, Čína…

Konstrukce postele bude ze zesílených skleněných vláken a rámu z pevné kovové slitiny. Potěší i napodobenina kůže, materiál Litchi, který by měl být mnohem odolnější proti poškrábání nebo prostému opotřebení. Samozřejmostí je pak podpora aplikace Mijia, která zastřešuje celý koncept chytré domácnosti od Xiaomi. Chytrá postel 8H Milan půjde do crowfundingu s cenou 1999 juanů (asi 280 dolarů) a pokud se nemýlím tak bez matrace. Xiaomi garantují výdrž minimálně 10 let a i cena je koneckonců nastavena sympaticky nízko. Takže další chytrá kuriozitka do obsáhlého portfolia této značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.