Není už žádným tajemstvím, že značka Redmi chystá představení dalšího telefonu řady K. Po Redmi K20 je na 10. prosince/decembra připraveno oficiální představení modelů řady Redmi K30. Údajně by měly být představeny čtyři modely, jmenovitě K30, K30 Pro a dvě verze s podporou 5G. Není to zatím oficiálně potvrzeno, takže si ještě pár dnů počkáme na to, jak to vlastně nakonec dopadne. O modelu K30 se mluví už poměrně dlouho, takže jakousi rámcovou představu o jeho designu i parametrech už máme.

Na čínské síti se už začínají pomalu objevovat i první promo fotky, které jednoznačně potvrzují uložení přední selfie kamery do oválné dvojité „díry“. A samozřejmě i to, že půjde o modul se dvěma snímači. Dále je k vidění i snímek zadního panelu Redmi K30. Ten je sice ne příliš kvalitní, ale pro představu, jak bude zadní fotoaparát orientován postačí. Mělo by jít o fotoaparát se čtyřmi snímači. Modul je vertikálně uložen uprostřed horní části zadního panelu. Díky tomu, jak je fotka nekvalitní nelze zaručit, že jde o autentický snímek.

 

K parametrům, o kterých se zatím jen spekuluje by měl patřit 6,6 palcový LCD displej z dílen společnosti BOE. Poměr stran by měl být 20:9. Měla by být potvrzena i 120 Hz obnovovací frekvence obrazovky. Snímač otisků prstů by měl být vzhledem k typu panelu obrazovky uložen na hraně telefonu. Procesorem by měl být Snapdragon řady 700 s integrovaným 5G modemem. Ten by mohlo doplnit v nejnižší verzi 6 GB RAM a 64 GB interní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a také podporu rychlého 27 W nabájení. Jeden ze senzorů zadního fotoaparátu by měl mít rozlišení 64 Mpix a přední duální kameru by měly tvořit 20 Mpix a 2 Mpix snímače. Ovšem na potvrzení těchto specifikací budeme muset počkat dost možná až do chystané představovačky Redmi K30.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.