Telefon Huawei Nova 6 5G bude sice oficiálně představen až za čtyři dny, ale už nyní je k dispozici v předběžných objednávkách na portálu VMall. Z informací a snímků telefonu lze v podstatě potvrdit to, co už známe z předchozích úniků. Tedy jak to, co se týká designu a také hlavních parametrů. Cena na VMall je zatím „fiktivní“.

Z listingu lze vyčíst, že Huawei Nova 6 5G by měl být nabízen ve dvou paměťových verzích, a to s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště a pak i s 8 GB operační paměti a 256 GB vnitřní paměti. V rámci designu lze vysledovat, že telefon dostane přední duální kameru uloženou do oválné „díry“. Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké a dá se říci, že ani brada není nijak masivní. Na pravé hraně přístroje je vidět snímač otisků prstů.

Zadní panel je místem pro hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači s LED bleskem. Telefon bude nabízen ve čtyřech barevných variantách. Jmenovitě se jedná o barvu černou, modrou, fialovo modrý přechod a speciální červenou verzi. Ta má na zadním panelu i nově upravené logo řady Nova. Verze s podporou 4G sítí bude vydána jen s 128 GB kapacitou interního úložiště a navíc nebude mít ani červenou barevnou variantu. K dalším parametrům Nova 6 5G by měl patřit procesor Kirin 990, přední kamera se snímači 32 Mpix a 8 MPix. Zadní fotoaparát by měly tvořit senzory 60 MPix, 12 MPix, 12 Mpix a 2 Mpix. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh s rychlým 40 W nabíjením. Operačním systémem bude Android 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.