Tak nám vzplanulo další Xiaomi paní Millerová, tentokrát v Číně a jednalo se o model Redmi Note 7 Pro. Jde o další podobný problém v řádu týdnů, protože nedávno se něco podobného stalo Redmi Note 7S v obalu. Podle čínských zdrojů šlo o poměrně nový telefon koupený zhruba před 3 měsíci a zcela standardně používaný. Záznam hovoří o spontánním samovznícení, takže něco jako legendární událost se starostou Varšavy v roce 1546, což ocení zejména fandové Červeného Trpaslíka. Podobné problémy samozřejmě nikdy výrobce nepotěší, protože i když se v milionových odbytech jedná o zcela zanedbatelný procentuální podíl, tak to zákazníky často vyděsí a negativně ovlivní prodeje.

V tomto případě samovznícení byl Redmi Note 7 Pro údajně položen na dece během přehrávání videa a majitel u něj usnul. Spánek pak byl přerušen neodolatelnou vůní pečené deky a hořící telefon byl určitě nepříjemným překvapením. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, kromě lehkých popálenin během hašení telefonu. Podle oficiálního vyjádření zástupců Xiaomi šlo o externí problém, který neměl žádnou spojitost s kvalitou samotného telefonu. Jak už bylo zmíněno, tak nedávno se něco podobného stalo v Indii s modelem Redmi Note 7S a indické zastoupení firmy to komentovalo v podstatě zcela identicky.

Cyničtí komentátoři samozřejmě neopomenou zmínit, že vše má určitě spojitost s „prokletým“ názvem, protože si asi všichni pamatujeme legendární kauzu s vybuchujícími bateriemi Samsungu Note 7. Jak známo, tak ten byl dokonce zakázán většinou aerolinek na palubě letadel a celá kauza donutila Samsung ke kompletnímu stažení série z trhu. A samozřejmě obřím finančním ztrátám s tím spojených. Na druhé straně pak vše vedlo k mnohem pečlivější výstupní kontrole kvality výroby telefonů značky, takže se dá očekávat, že si i Xiaomi posvítí na případné nedostatky. Tedy pokud by se něco podobného opakovalo, protože dva případy se stále ještě dají připsat opravdu jen náhodným důvodům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.