Společnost Xiaomi to nejsou jen chytré telefony, ale to asi dobře ví každý fanoušek. V jejich ekosystému najdeme nepřeberné množství různých produktů a ty stále utěšeně přibývají. Po čtečce e-knih jde nyní do crowdfundingové kampaně i Xiaomi dezinfekční sušička ručníků. Na platformě Youdfunding Youpin se tak stává 451. produktem, který byl do crowdfundingu zařazen. Sušička má v kampani nastavenu cenovku 299 jüanů, což jsou zhruba 42 dolary. Předpokládá se, že vlastní prodeje by měly v Číně začít 9. ledna/januára 2020.

Xiaomi dezinfekční sušička ručníků má jednoduchý a poměrně elegantní design. Je navržena tak, aby nejen ručníky, ale i čerstvě vyprané drobnější prádlo rychle uschlo a zůstalo pro další použití bez bakterií nebo skrytých plísní. Tuto sušičku tedy lze nainstalovat i do koupelny, kde není dostatek světla. Sušák je vybaven UV sterilizační a dezinfekční funkcí, která má zabránit množení bakterií a plísní. Pro zvýšení bezpečnosti v koupelně je tato funkce automaticky vypnuta, pokud senzor detekuje ve vzdálenosti do 2,5 metru lidské tělo.

Pro snížení hlučnosti horkovzdušných trubic je sušička vybavena speciálním motorem, který je výkonný a přesto úsporný. Dvojitý lopatkový ventilátor přivádí teplý vzduch až do vzdálenosti 1,5 metru. Na pravém okraji panelu najdeme dotykový displej, který zobrazuje aktuální teplotu pro sušení. Tato nastavená teplota je konstantní po celou dobu sušení. Instalace na zeď je velmi jednoduchá díky 3M VHB oboustranné lepící pásce, která je uchycena na zadní části panelu. Jde tedy o zařízení velmi praktické se širokým využití i v malých bytech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.