Oficiální představení Redmi K30 je naplánováno až na 10. prosince, ale fanouškovská očekávání jsou na výši už dnes. Ostatně minulá generace K20 patřila k nejprodávanějším kouskům letošního roku a setkala se v podstatě s univerzálním pozitivním přijetím. Ale od novinky se logicky očekává ještě mnohem více a tvůrci samozřejmě milerádi přikládají pod kotlem. Dnes přihodil polínko sám šéf Redmi Lu Weibing, který zveřejnil, že K30 bude mít světové prvenství s foto senzorem s vysokým rozlišením.

To jsou na první pohled velmi odvážná a bombastická tvrzení, zejména ve stínu nedávno vydaného sesterského Xiaomi Mi Note 10 se 108 Mpix senzorem od Samsungu. Redmi K30 se asi nebude pokoušet překonat čistě megapixely a musíme tak slova o prvenství vysokého rozlišení brát s rezervou. Podle všeho by totiž telefon měl dostat do vínku nový senzor Sony IMX686, který ale má „jen“ 60 Mpix rozlišení. Jak ale určitě víte, tak samotné rozlišení v dnešní době neznamená mnoho, protože stejně jsou výsledné snímky moderních senzorů mnohem dietnější díky pixel binningu a dalším technologiím

 

Každopádně však půjde o velmi výkonný fotoaparát a budeme zvědavi právě na srovnání s Mi Note 10. Ani další výbavou by Redmi K30 nemělo zklamat a pokud budeme věřit zveřejněným únikům informací, tak by mělo mít třeba procesor Snapdragon 730G nebo displej se 120 Hz obnovovací frekvencí. Tady se však odhady liší a někteří analytici spekulují, že by se základní model možná mohl spokojit jen s 90 Hz a plných 120 Hz by bylo vyhrazeno pro verzi Redmi K30 Pro. Ta se také údajně možní představí s novým 5G procesorem od Mediateku, ale na konkrétní potvrzení všeho si budeme muset počkat opravdu až do 10. prosince.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.