Ti z vás, kteří jste majiteli některého z telefonů značky Vivo jistě víte, že nad systémem Android běží jejich nadstavba FunTouch OS. Ta funguje už od roku 2014, ovšem to by se mělo změnit už v příštím měsíci. Vivo totiž na čínské síti informuje o tom, že připravují novou verzi nadstavby, která by se měla jmenovat Jovi OS. Svou premiéru by měla odehrát v příštím měsíci a měla by být představena zároveň s telefonem Vivo X30. Ten by ji údajně měl mít jako první přístroj Vivo už přímo nainstalovánu.

Manažér projektu FunTouch, pan Ge Yanan, na svém Weibo účtu sdílel skicu loga nadstavby Jovi OS. Ovšem jaké budou funkce nové nadstavby zatím drží Vivo pod pokličkou. Název nadstavby není zas až tak neznámý, protože Jovi je i jméno Vivo asistenta, kterého podporují telefony společnosti. Po pěti letech se tedy sjednotí název asistenta a chystané nadstavby. Podle tipařů bychom se měli připravit na to, že uživatelské rozhraní bude značně přepracované a bude přidáno mnoho nových funkcí. Očekává se také, že nadstavba bude založena na operačním systému Android 10.

Kromě informace o nadstavbě Jovi OS se na internetu objevil i nový obrázek Vivo X30. Z něj lze vyčíst, že telefon bude mít na horní hraně mikrofon a také 3,5 mm audio jack. Na zadním panelu bude uložen trojitý hlavní fotoaparát, který by měl mít jeden periskopický senzor s až 60× hybridním zoomem. K dalším očekávaným specifikacím by měl patřit procesor Exynos 980 z dílen Samsungu. Ten by mělo doplnit až 12 GB operační paměti a až 256 GB vnitřní paměti UFS 3.0. Předpokládá se, že zároveň s modelem Vivo X30 bude představena i verze Vivo X30 Pro. Kdy přesně by se mělo oficiální uvedení telefonů a nadstavby konat společnost Vivo dosud neupřesnila.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.