Na začátku letošního roku nás společnost Vivo překvapila novou modelovou řadou iQOO, pod kterou vydává své herní telefony. První z nich byl osazen procesorem Snapdragon 855, další dostal čipset Snapdragon 845 a v jeho názvu přibylo označení Neo. Následoval iQOO Neo s SD855 a podle všeho se nyní připravuje další Vivo iQOO Neo, který by měl mít v útrobách Snapdragon 855 Plus.

O obchodním názvu se zatím jen spekuluje, ale údajně by se novinkový přístroj mohl jmenovat iQOO Neo 855+. Každopádně tento telefon už prošel certifikací Tenaa a nyní se objevil i na benchmarkové platformě Master Lu. Tam, stejně jako v Tenaa, figuruje s kódovým označením V1936AL. Podle snímků z Tenaa bude mít chystaný Vivo iQOO Neo stejný design jako jeho předchůdce s SD855. Zásadním rozdílem by tedy zřejmě měl být použitý procesor. Herní telefony iQOO jsou vydávány poměrně rychle po sobě, takže je logické, že jejich inovace a vylepšení nejsou nijak velké.

Podle tipařů se v případě chystaného telefonu s procesorem Snapdragon 855 Plus může jednat jen o jakousi další verzi, která se dost možná dostane jen na některé vybrané trhy. Pokud bychom tedy z této úvahy vycházeli a podívali se na parametry předchůdce, mohli bychom počítat s navýšením kapacity operační paměti na 8 GB a také s 256 GB interního úložiště. Dále také s podporou rychlého nabíjení, AMOLED displejem s úhlopříčkou kolem 6,4 palce a trojitým fotoaparátem. Očekává se i snímač otisků v displeji a baterie s kapacitou zhruba 4500 mAh. A samozřejmě s herní technologií Multi Turbo pro optimalizaci výkonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.