Čínská značka Ulefone patří určitě mezi jedny z nejoblíbenějších výrobců dostupných odolných telefonů a zejména jejich řada Armor se těší u fanoušků velké oblibě. Už dávno se u odolných modelů nejedná jen o chudé příbuzné „normálních“ telefonů a často dostanou do vínku i skutečně velmi výkonný hardwarem, který si nezadá se samotnou špičkou. A protože se od roku 2020 očekává především masové rozšíření podpory 5G sítí, tak nemohou stát stranou ani v tomto souboji a ohlásili své plány na vydání prvního odolného telefonu právě s podporou 5G. A není těžké odhadnout, který z procesorů mají vyhlédnutý.

Ulefone už totiž velmi dlouho úzce spolupracuje s taiwanským MediaTekem a velká část jejich modelů využívá procesory právě tohoto výrobce. Ostatně už během letošního roku spekulovali inženýři Ulefone o vydání verze Armor 6 5G, ale kvůli nedostatku přídavných modemů Helio M70 5G z celého plánu nakonec sešlo. Nový procesor MediaTek Dimensity 5G tento problém už neřeší, protože 5G modem pro jistotu nabídne hned jako integrovaný. A právě tento kousek by měl podle našich informací pohánět plánovaný odolný model od Ulefonu. Nic konkrétního o něm sice netušíme, ale předpokládám, že k jeho odhalení dojde velmi brzy po začátku nového roku.

Čipset Dimensity 1000 5G nebude žádné ořezávátko a v prvních testech dokonce překonal současné nejlepší modely jako jsou Snapdragon 855 Plus nebo Kirin 990. V kategorii AI je porazil doslova o parník a tak by se mohlo jednat konečně o opravdový návrat MediaTeku na procesorové výsluní. Z něj se totiž taiwanská firma zcela vytratila před pár lety po nenaplněných očekáváních spojených s „ne-až-tak-high-end“ modelem Helio X30. Novinka má podporu veškerých mobilních technologií a na papíře vypadá skutečně velmi dobře. Budeme zvědavi, jak si povede i v reálném nasazení, ale jsme dopředu už lehce optimističtí. Jen škoda, že v našich podmínkách je uvažování o 5G sítích stále jen v kategorii sci-fi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.