Benchmark DxOMark se za dobu svojí existence vyprofiloval jako jeden z nejdůležitějších nástrojů porovnání telefonů, protože význam kvality mobilních fotoaparátů stále narůstá. Samozřejmě se nevyhnul některým kontroverzím a přešlapům, ale obecně se jedná o velmi respektovaný žebříček, kterým se v případě dobrého výsledku každý z výrobců rád pochlubí. Podle všeho se ale v jejich recenzích budeme muset obejít bez nových telefonů Honor V30 a V30 Pro, které byly poprvé představeny veřejnosti včera. Firma Honor se rozhodla je pro testování záměrně neposkytnout a šéf firmy George Zhao vysvětluje proč.

Jedná se totiž o zcela nový přístup čínské značky, protože minulá generace Honor 20 (Pro) se na DxOMarku objevila a nutno dodat, že si vedla velmi dobře. U nejnovější generace tomu tak ale bohužel nebude. Podle slov pana Zhao se v Honoru rozhodli pro toto řešení kvůli údajně přehnaně vysokým standardům benchmarku. Ten se totiž v jeho očích zaměřuje velmi specificky hlavně na hardwarové parametry fotoaparátů a vysoké skóre je tak ovlivněno papírovými údaji. A protože se telefony řady Honor V30 daly cestou hlavně softwarových vylepšení a optimalizací, tak by se jim teoreticky v tomto žebříčku nevedlo nijak moc dobře.

 

To je možná do jisté míry pravda, protože Honor V30 opravdu nemá papírově nijak oslnivá megapixelová „hausnumera“, ale myslím že kritéria DxOMarku jsou mnohem obsáhlejší než jen pouhé hardwarové specifikace. A v případných testech by s největší pravděpodobností k novým technologiím jako je Matrix Camera na úkor bombastických čísel určitě přihlédli. Podle mého názoru tak Honor hraje zbytečně při zdi a spíše hledá zástupný problém, aby mohl omluvit případně nižší hodnocení fotoaparátu nových telefonů. Hřebíčkem do rakve mohl být fantastický posun Xiaomi s kvalitou snímků u Mi Note 10, což mohlo Honor vyděsit. To jsou samozřejmě jen naše spekulace a pravda může být jinde, ale každopádně je absence v benchmarcích pro nové Honory spíše jen na škodu. Co si o tom myslíte Vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.